Buster Posey – záchranca Giants

Welcome the future all-star catcher

San Francisco Giants je team, ktorý sa pýši jedným z najlepších pitching staffov, vďaka prítomnosti mien ako Lincecum, Cain, Sanchez, Zito či Wilson, nehovoriac o tom, že v minore ešte číhajú mená ako Bumgarner či Hacker. Pre fans Giants je ale smutnou správou, že na pálke je to od čias odchodu Barryho Bondsa dosť veľká mizéria. Na správnu mieru by mali veci otočiť dvaja hráči. Tým prvým je Pablo Sandoval, 3B, ktorého musí poznať každý kto sleduje MLB, ten druhý je ale Buster Posey, C, ktorého donedávna okrem ultrafans Giants a poctivých fantasy MLB playerov neznal snáď nikto. Takže ak ste sa nenašli v skupine ultrafans Giants, či medzi poctivými fantasy MLB playermi, tak je tento článok určený práve pre vás…

Takže pekne poporiadku, najskôr pár základných faktov o Busterovi. Posey, celým menom Gerald  „Buster“ Demp Posey, má 23 rokov a hrá primárne na pozícii catcher ako člen už spomínaného teamu San Francisco Giants. Momentálne ale u Giants, ktorý ho povolali z minoru 29.5. 2010, hrá na pozícii 1B, pretože na poste catchera sú celkom dobre zabezpečený. Draftovaný bol ako inak Friscom ako 5. voľba celkovo MLB draftu roku 2008. Takže toľko nevyhnutné základné info a teraz trocha bližší pohľad na talent, ktorým bol Posey nepochybne obdarovaný…

College career – Florida state

Pozícia catchera nebol flek na ktorom začal Buster budovať svoju kariéru. Jeho začiatky sú spájané s pozíciou shortstopa a na pozíciu catchera nebol presunutý kvôli nedostatku agilnosti ak si niekto mylne myslel, ale kvôli dobrým pitchom a príhodom na méty.

Jeho kariéra na college ho profitovala už od skorých začiatkov. Hneď prvý rok ako freshman prekročil hranicu 0,3 avg a nikdy pod ňu v kariére nepadol. Hoci pridal len 4 HR, skvelý kontakt pri odpaloch bolo to, čo z neho robilo nadpriemerného hráča.

Druhý rok ako sophmore, už štartoval ako catcher, opäť likvidoval snahu pitcherov skvelým kontaktom a rok zakončil s avg 0,382 + 21 dvojmetových odpalov, čo ho radilo na druhé miesto v tíme. To, že bol presun na catchera správny ťah potvrdzujú i skvelé defenzívne štatistiky, ktoré v tomto roku vyprodukoval. Za zmienku stojí napr. že vyoutoval 41 % percent hráčov , ktorý chceli kradnúť métu.

Tretí rok, ako junior, už nemal na college na pozícii catchera konkurenciu ani v hittingu, ani v obrane. Ak mal niekto dovtedy pochybnosti o jeho sile, tak Posey mu doslova vypálil rybník. V 40 zápasoch napálil 11 HR, 17 doubles a avg 0,480. K tomu sa zlepšil i v defense, vyoutoval 56 % hráčov, ktorí sa márne pokúšali ukradnúť métu.

Baseball profile

Posey má 200 lbs a výšku 6“2, takže ideálne miery pre catchera. Je nadpriemerne agilný a atleticky vybavený na catchera. Čo sa týka charakteru, má vzornú work ethic a správny prístup k povinnostiam ako profesionál. Na college bol označený za vzorného profesionála, ktorého zaujímalo len to ako pomôcť teamu a nevyrábal žiadne problémy v šatni alebo mimo ihriska.

V obrane ako som spomínal je to veľmi platný hráč, má silné rameno a loptička ide z ruky do 2s. Napriek tomu, že hral na pozícii catchera len pár rokov, ukázal každý rok dobrý progres a ikeď je stále čo zlepšovať, dovolím si tvrdiť, že z hľadiska defenzívy je to v budúcnosti jeden z najlepších catcherov MLB.

Čo sa týka swingu na pálke, nieje to žiadny yard worker ako som už skôr naznačil, ale dobrý kontakt z neho robí do budúcna pálkara s avg konzistentne nad 0,3 s malým počtom K. V najlepších rokoch kariéri by mal presiahnuť hranicu 20 HR za sezónu a zaradiť sa medzi TOP 5 catcherov ligy.

Takže aby som zhrnul potenciál, vidím to na TOP 5 offensive aj defensive catcher. Ak sa niekomu nepozdáva táto projekcia, tak je to preto, že patrí do stáda ktoré tohto hráča neskutočne podcenilo a nevenovalo mu dostatočnú pozornosť. Nedá mi nedodať, minulý rok sa dostal do MLB prospect Matt Wieters, tiež catcher. Hráč, ktorého schopnosti z neho robia pomaly Chucka Norrisa, bol draftovaný okolo 10. kola vo väčšine fantasy líg vďaka obrovskému potenciálu, ktorý v ňom zatiaľ drieme. Pritom ak k nemu prirovnáme Poseyho, je rozdiel v celkovej fantasy MLB hodnote minimálny. Napriek tomu, šiel Posey undrafted vo väčšine líg, alebo sa z neho stal v lepšom prípade late rounder. Toľko na dôkaz o nedocenení Poseyho schopností, na záver ešte projekcia na zvyšok tejto sezóny:

Avg nad 0,3, dvojciferný počet HR, za obdobie jún – august len Mauer, Martinez, McCann a Wieters dajú zaručene lepšiu produkciu ako Buster => z toho vyplýva, berte ho v každej fantasy MLB lige, ak už nieje neskoro…

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s