5. týždeň v NFL

Niekoľko zaujímavých postrehov k výkonom hráčov zo zápasov Jaguars vs Bills, Chiefs vs Colts, Broncos vs Ravens a Packers vs Redskins prináša debutovo už tento článok…

Jaguars @ Bills 36-26

Okrem toho, že Bills sú 0-5, tak:

Ryan Fitzpatrick (220 yds, 3 TD) – 59 bodov po 3 týždňoch na poste štartujúceho QB je naozaj dobré číslo a Fitzpatrick pred zápasom s Jags právom patril do kategórie potenciálnych sleeperov kola. Ak ho plánujete brať teraz z waiveru, sklamem vás. Fitzpatrick sa totiž zrejme plánuje prebudiť zo sna už po bye weeku proti Ravens

Jairus Byrd (5 tkl) – Po 4 zápasoch má Jairus na konte len 24 tacklov a žiadne interceptiony. Berte to ako chcete, sophmore slump či následok predsezónnej operácie, už po minulom roku bolo jasné, že Byrd v IDP zďaleka nebude mať o rok dobrú hodnotu. Už minulý rok si body postavil na intoch proti Delhommovi či Sanchézovi, čo rozhodne nie je ten najlepší ukazovateľ  kvality.

Mike Sims-Walker (46 yds, 1 TD) – konečne nejaká náplasť na rany majiteľov Sims-Walkera. Osobne mám dosť hlboké rany od Crabtreeho v takmer každej druhej lige, takže pravidlo neveriť receiverom Jaguars malo tento rok opäť zmysel.

Maurice Jones-Drew (84 yds) – už od predsezónnych zápasov bol sužovaný zraneniami a operácia, ktorá visela vo vzduchu, bola minimálne pre mňa dostatočným signálom, že s MJD tento rok nebude všetko v poriadku. Nechcem maľovať oheň na streche, ale aj samotný Jags majú dosť problémov na to, aby bol po konci sezóny Maurice v Top 5 RBs.

 

Broncos @ Ravens 17-31

Asi takto vyzerá skutočná sila Broncos, keď súperom nie sú „cheap“ Titans…

Kyle Orton (314 yds, 2 TD) – 4. najproduktívnejší QB a rovnaký počet bodov ako má Aaron Rodgers. Osobne ho mám v 3 z 5 líg a v dvoch som ho aj draftoval, keďže som doňho vkladal pred sezónou vysoké nádeje. Impotencia behovej hry Broncos a správy o tom, že McDaniels chystá tento rok „pass-heavy“ ofenzívu v štýle tej, ktorú implementoval u Patriots, mali byť dostatočné indície pre každého, že z Ortona môže McDaniels vykresať produktívneho QB.

Brandon Lloyd (135 yds 2 TD) – čakal som tento rok, že McDaniels by to mohol postaviť na Jabarovi, či Demaryiusovi. Potenciálne mohol byť vhodný cieľ na krátke vzdialenosti aj Eddie Royal, ale kto tušil, že po 5 týždňoch bude najproduktívnejší WR práve (ne)známy Brandon Lloyd? Ja teda rozhodne nie, ale chcem vešteckú guľu toho čo sa v Lloydovi nemýlil.

Knowshon Moreno –Nenastúpil proti Ravens, ale Okrem ligy kde som ho keepoval som nemal odvahu draftovať hráča, ktorý sa práve zotavuje z „harmstring injury“. Dobré vedieť totiž, že „harmstring injury“ je obrovský nepriateľ rýchlikov, keďže aj po jeho doliečení trpí športovec dočasnou stratou úplnej rýchlosti. Stačí sa spýtať Matta Forteho, ktorému toto zranenie zrakvilo sezónu minulý rok.

Broncos defenzíva – len defenzíva Bills je tento rok horšia ako tá z Denveru. Nechcem nasilu presadzovať, že s Nolanom odišla do Miami celá atraktivita defenzívy Broncos, keďže zranená  je v Denveri viac než polovica štartujúcich obrancov. Vo fantasy ale záleží len na bodoch, takže bust ako bust.

Ray Rice (133 yds, 2 TD) – konečne poriadne body od Raya pre svojich majiteľov. Problematické koleno ho očividne limituje na tréningoch a bez obmedzení to zrejme nebude ani v zápasoch. Majiteľom ostáva dúfať, že to jeho koleno vydrží celú sezónu a výkonov ako proti Broncos bude viac.

 

Chiefs @Colts 9-19

Keby bol Cassell čo i len trocha potentnejší, mohli byť Chiefs 5-0…

Jamaal Charles (87 yds) – Len slušná porcia yardov a bez TD. Naoko jediná pozitívna vec z Charlesovho výkonu proti Colts je tých takmer 90 yardov, ale v skutočnosti je pozitívny aj fakt, že konečne dostal Jamaal väčšiu porciu práce ako menej efektívny Thomas Jones.

Peyton Manning (244 yds, 1 INT) – Napriek slabému výkonu proti Chiefs, Peyton je stále poďla bodov druhý najlepší QB. Prečo ale spomínam nevýrazný výkon Peytona? Rád by som zložil poklonu obrane Chiefs. Totiž limitovať Peytona na 9 bodov vo fantasy, to chce fakt poriadny kus šťastia dokopy s dobre odvedenou prácou.

 

Packers @ Redskins 13-16

Žrď, ktorá zazvonila po poslednom pokuse Crosbyho o FG, zrejme zvoní v ušiach Packers ešte doteraz…

Aaron Rodgers (293 yds, 1 TD, 1 INT) – Pomer 9 TD ku 6 INT rozhodne nie je pre Rodgersa najlepšia vizitka a tento rok z tých 6 interceptionov bol nejeden dosť stupídny. Celkovo je ale v bodoch Rodgers hneď za Peytonom, takže nie je to tak zlé ako by mohol špatný pomer TD k INT naznačovať. Inak na margo výkonu proti Redskins, okrem prehry si odniesol Rodgers aj otras a jeho ďalší štart proti Dolphins je zatiaľ vo hviezdach.

Jermichael Finley (zranenie kolena) – Pre Finleyho skončila zápasom s Redskins zároveň aj tohtoročná sezóna. Pred sezónou to bol horúci favorit na najproduktívnejšieho TE roka a pre každého majiteľa je to veľká strata, keďže z FA produkciu tak dobrého TE nenahradíte.

Greg Jennings (22 yds ) – ďalší mizerný výkon od Grega. Ak nezlepší produkciu, tak je na ceste zakončiť sezónu s počtom 500 yardov, čo by bol jeho najhorší výkon v relatívne krátkej kariére.

Clay Matthews (3 tkl, 1.5 sck) – opäť parádny výkon od Claya. 8,5 sacku po 5 týždňoch je skutočne heroický výkon. Hoci v skutočnosti nastupoval Matthews proti samým druhotriednym LT tento rok, po skončení sezóny sa nikto nebude pýtať  proti akým hráčom od septembra do decembra to vlastne nastupoval.

Donovan McNabb (357 yds, 1TD, 1 INT) –pred zápasom znova označený ako Q (questionable), ale ako obyčajne, bol pripravený nastúpiť. Podal samozrejme dobrý výkon, takže ak to Q bude pri jeho meno počas celej sezóny, strachovať sa vážne nie je potreba.

Chris Cooley (69 yds) – pomaly sa vyšvihol už na post 6. najlepšieho fantasy TE, takže na jeho minuloročnú sezónu, ktorú zakončil na IR sa pomaly začína zabúdať. Tohtoročný majitelia Cooleyho tak majú zo svojho zverenca ďaleko lepší dojem a aj úžitok, ako majitelia, čo sa museli minulý rok zobudiť v pondelok ráno s vedomím, že prišli o svojho top TE.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s