Preview: San Francisco 49ers @ Philadelphia Eagles

Ubehli 3 týždne v NFL a Eagles sú namiesto vedenia divízie na jej dne. “Dream team” sa tak rázom prebúdza zo sna a čelí potenciálne bilancii 1-3 po tomto víkende. Na druhej strane je ambiciózny Jim Harbaugh, ktorý by rád v štýle Carrolla vyhral divíziu hneď v prvom roku s novým  tímom. Zatiaľ sa to Harbaughovi aj darí, ale náskok jedého víťazstva v NFL neznamená nič ani decembri, nie to ešte v októbri. Ako obyčajne i v tomto zápase ide oveľa, takže pozrime sa bližšie na to čo nás čaká v nedeľu…

Quarterbacks

49ers: 4 Eagles: 7

Minulý týždeň sme si rozobrali kvality hráčov na poste QB u Eagles a takmer nič nám neuniklo. Michael Vick síce znova nedohral zápas, no tento krát sa to pokúsil jednoducho zvaliť na sudcov. Veľa ľudí mu to zaručene nezhltlo, pretože určite nie je cool sťažovať si na nedostatok penált, keď  žltý flag za „roughing the passer“ hádžu sudcovia častejšie len u 7 iných QB ligy.

Mike Kafka sa taktiež ako náhradník nezaskvel a môj odhad, že ako backup QB potrebuje čas bol namieste. Aby sme ale boli férový, Eagles očividne nemali žiaden gameplan pre Kafku v prípade zranenia Vicka. Tento fakt je dosť zarážajúci vzhľadom k zdravotnému stavu Vicka, každopádne Reid to zrejme po zápase s Giants určite napraví. S naplánovaným gameplanom by proste Kafka ani zďaleka nevyzeral tak biedne.

Poďme sa ale pozrieť na 49ers, kde štartuje slávne neslávny Alex Smith. Kedysi slávny produkt z Utahu doposiaľ nenaplnil očakávania a jeho limitovaný prejav z NCAA sa nezmenil ani rokmi v NFL. Stále nie je schopný zkompletovať prihrávku presne za 10 yardov a voňajú mu viac-menej len „underneath“ passy. Pridajme si slabšie rameno, bezvýznamný fyzický fond, či biedne pokusy ako nájsť receivera v deepe a obraz máme kompletný. Vyhral síce veľa zápasov s Utahom, skóroval nádherne vo wonderlicu, ale doposiaľ nie je z neho nič iné ako systémový produkt Utahu.

Running Backs

49ers: 7 Eagles: 7

Shady McCoy z Eagles je aj po týždni stále Shady McCoy, ktorý je skvelý receiver mimo backfieldu a excelentný pri prevedení screenov, takže tu nie je čo rozoberať.

Zato 49ers majú pre nás niečo nové. Franka Gora samozrejme všetci poznáte ako dlhoročného solídneho runnning backa zo San Francisca, no tento rok k nemu pribudol aj Kendall Hunter ako nováčik z Oklahoma State Cowboys. Postavou síce malý, no o to nebezpečnejší ako runner vďaka nízkemu ťažisku. Vzhľadom k tomu, že Gore sa trápi s členkom, môže byť práve Hunter hlavným koňom ofenzívy 49ers proti Eagles.

Wide Receivers + Tight ends

49ers: 5 Eagles: 7,5

Status receiverov  Eagles je tiež po týždni stále nezmenený, progres preukazuje najmä Steve Smith, ktorý si po zranení pomaly hľadá svoje miesto v ofenzíve Eagles.

Na strane 49ers si tento rok na Nova Sporte odbijú premiéru receiveri ako napr Michael Crabtree, či Josh Morgan. Braylon Edwards je totiž mimo kvôli zraneniu kolena, takže o to viac bude pre 49ers dôležitejší návrat bývalej hviezdy z trávnikov NCAA, Michaela Crabtreeho. Táto bývalá hviezda Texas Tech inak ešte rozhodne v NFL nezažiarila. Čo stojí ale za impotenciou Crabtreeho v NFL zatiaľ ešte nie je úplne rozlúštené. Biedna hra QB? Početné zranenia, najmä problémy s nohou? Otázny prístup k povinnostiam? Nuž je z čoho vyberať a Crabtree by mal teda začať konečne hrať, pretože nálepka bustu už nie je ďaleko.

Ako by som ale mohol zabudnúť na najjasnejší kameň v ofenzíve 49ers? TE Vernon Davis proste nemôže zostať nespomenutý ako jeden z naj TE ligy. Skvelý blocker, veľmi dobrý receiver, a neuveriteľná produkcia na systém v ktorom sa nachádza. Eagles  majú vďaka slabším LB problém s pokrývaním TE, takže Davis bude zaručene kľúčový matchup pre obranu Philadelphie.

Offensive line

49ers: 4,5 Eagles: 4

Ofenzívna lajna Eagles dostala minulý týždeň odo mňa 4, ale možno by si predsa len zaslúžili kúsok viac. Pass protection síce stále viazne, no behová hra šlapala proti Giants najmä vďaka solídnym blokom lajny. Ťažko ale súdiť po jednom zápase, proti 49ers a ich DL ich čaká úplne iné kafé.

Ofenzívna lajna 49ers je príbeh talentu, ktorý zatiaľ ale nedokáže pracovať spoločne. Jonathan Goodwin ako C, Joe Staley ako LT, či guard Mike Iupati, všetko sú to nadpriemerný hráči. No dole ich ťahá pravá strana OL, kde je zatiaľ podpriemerný guard Rachal a hlavne bývalý hráč z prvého kola draftu, Anthony Davis na RT. Hlavne posledný menovaný má zatiaľ evidentné problémy naplniť očakávania.

Defensive line

49ers: 8 Eagles: 9

Po príchodoch Babina, či Cullena Jenkinsa sa dalo predpokladať, že DL Eagles začne hrať vynikajúco. Predsalen aspoň ten Jenkins ukazoval svoju kvalitu na rozdiel od Babina viac než len jeden rok. No veľa ľudí okrem fanúšikov 49ers určite netušilo čo sa skrýva v Rayovi McDonaldovi, ktorý bol donedávna ešte náhradník. Osobne sa moje nádeje upierali presne na McDonalda, potom čo Redskins mojim Cowboys preplatili Stephena Bowena. 49ers ale nenechali nič na náhodu a McDonald tak dostal v San Franciscu tučný balík peňazí. Uplynuli k tomu len 3 zápasy sezóny a 49ers už majú inak aj potvrdenie, že McDonald je hodný každého centu z kontraktu.

Samozrejme ak by ste mali poznať jediné meno z defenzívnej lajny 49ers, tak je to v prvom rade Justin Smith. 3-4 DE, ktorý dokáže rovnako ako stopovať run i rushovať QB sa nenájde len tak ľahko. Preto je Justin seriózne unikátny hráč ligy.

Linebackers

49ers: 7,5 Eagles: 3,5

Minulý týždeň som sa snažil byť kritický k LB corpu Eagles. Očividne som ale nebol dosť. To čo predviedla dvojica Matthews a Chaney proti Giants nemalo obdobu. Obaja menovaní boli dokonca posadení na lavičku. A to som si myslel, že aspoň s tým Matthewsom sa Eagles blýska na lepšie časy…

Zato LB corp 49ers je úplne o niečom inom vďaka skutočnému talentu, ktorý majú v San Franciscu v zostave. Patrick Willis ako naj ILB či LB ligy nepotrebuje komentár. To je meno, ktoré v NFL pozná každý. Čo vám ale možno uniká, je meno Navarro Bowman. Inými slovami verná kópia talentu Patricka Willisa. Taktiež ILB a teda parťák spomínaného Willisa je produkt Penn State, univerzity  ktorá produkuje pre NFL solídne talenty na poste LB. Skvelý atlét, ktorého je plné ihrisko. 49ers môžu mať čoskoro preto naj ILB kombo ligy, keďže Bowmanov herný rast sa práve ešte len začal. Inak za zmienku ešte stojí OLB Aldon Smith, ktorého si ako projektového hráča vybral Harbaugh v prvom kole draftu. Aldon by mal v budúcnosti vynikať ako solídny edge rusher, čo je pozícia na ktorej majú už po niekoľký rok 49ers medzeru.

Defensive Backs

49ers: 5,5 Eagles: 7,5

Hoci sa Asomugha a Eagles secondary minulý týždeň nevyznamenali, stále je to kvalitná skupina hráčov. Chápem, že Victor Cruz s Manningom ich znásilnili neskutočným spôsobom, no verím skôr, že to bolo excelentné predstavenie ešte stále nie celkom známeho Victora Cruza.

Nič špeciálne z mojej strany v secondary 49ers nevidím. Corneri nestoja ani za zmienku, jedine na pozícii safety sú potenciálne solídny hráči ako Dashon Goldson, či Donte Whitner. Obaja sa ukázali síce ako schopný tackleri, ale pri pass coverage im to veru tak nejde ani zďaleka. Nečudujem sa potom, že frustrovaný DC Vic Fangio sa rozhodol radšej poslať talentovaného Taylora Maysa kade ľahšie…

Special Teams

49ers: 7 Eagles: 7

Desean Jackson na jednej strane, Ted Ginn Jr. na strane druhej. Takže plán pre oba tímy? Nemaznať sa s tým a radšej to vykopávať na touchbacky. Inak je to špeciálny zápas pre Davida Akersa, ktorý bude mať šancu zakopať si proti svojmu dlhoročnému tímu.

Couching Staff

49ers: 6,5 Eagles: 6,5

Pod Andym Reidom sa po blamáži s Giants opäť raz zatriasla stolička a začína byť pomaly otázne ako dlho sa na nej udrží v prípade, že aj táto sezóna Eagles nevýjde. Pasová hra Eagles je taktiež tento rok úplne mimo rytmus, takže blamáž padá i na playcalling OC Martyho Mohrinwega.  Aby toho ešte nebolo málo, nový DC Juan Castillo si vyslúžil po tretí krát tento rok ostrú kritiku po zápase. Normálne by som sa aj stavil, že Eagles nebudú v rovnakom zložení na poste trénerov i budúci rok…

To San Francisco už má trénerské výmeny za sebou, keďže pred sezónou prišiel ako nový HC Jim Harbaugh zo Stanfordu. Mladší brat HC Ravens, Johna Harbaugha, si so sebou inak priviedol aj Vica Fangia ako nového DC. Jim Harbaugh je inak známy ako bývalý QB, takže bude mať zaručene hlavné slovo v ofenzíve. Po troch zápasoch sme inak mali možnosť vidieť ďalšiu z milióna variácií west coastu, ktorá sa v prípade 49ers zamerala hlavne na tvrdú behovú hru. Aby sme ale získali lepší prehľad o tom, čo Harbaugh plánuje hrať s 49ers, budeme musieť dať 49ers ďaleko viac času. Celkovo sa dá teda najatie Jima Harbaugha označiť za najväčšiu letnú akvizíciu 49ers.

X-factor: zranenia a domáca pôda

Zranenia som vybral aj minulý týždeň ako X-factor a rozhodne mali najväčší vplyv na výhru Giants nad Eagles. Jednoducho ako sa zranil Vick, šance Eagles na výhru išli pomaly ale isto ku dnu. Podobne to bude zrejme aj tento týždeň, keďže Vick si zo zápasu s Giants odniesol dodatočné zranenie ruky. Navyše osobne nerád tipujem na výhru západné tímy hrajúce na východe, takže domáce ihrisko bude zaručene výhoda pre Eagles.

Zhrnutie:

49ers: 55 Eagles: 59

Takže čo očakávať v nedeľu? Povedal by som predovšetkým dominanciu defenzívnej lajny oboch tímov. Pokiaľ chcú 49ers uspieť, budú musieť presadiť behovú hru, čo je pre ich ofenzívu alfa a omega. Vzhľadom k tomu, že Casey Matthews, či Chaney vlastne ani nie sú štartovný materiál na poste LB, nie je Frisco úplne bez šance. Keby sa proste hralo na západe USA, seriózne by som bol pripravený prorokovať „upset“ pre Eagles. Takto ale musím byť s tvrdeniami opatrný, takže pokiaľ Vick odohrá celý zápas, myslím že Eagles nájdu recept na secondary 49ers. Realita sa ale ľahko zvrtne v okamihu, takže odporúčam Vám nenechať si uniknúť rozuzlenie matchupu na obrazovkách Nova Sportu v nedeľu o siedmej večer!

Tip: Tak skúsim znova Eagles

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s